en cz

Zima na Lipně

Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht 1338 m n. m. (Rakousko)

Skiareál na rakouské straně Šumavy je špičkovým lyžařským střediskem vzdáleným od našeho penzionu 40 km.


• 20 km sjezdovek pro začátečníky i závodní lyžaře vč. trasy odpovídající FIS z vrcholu Hochfichtu přímo k dolní stanici lanovky
• zasněžovací zařízení na více než 80% sjezdovek
• Snowpark + Boardercross + Eventarena + Kids park
• lyžařská škola, půjčovna lyží, servis lyží
• večerní lyžování
• zimní turistické stezky

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno - Kramolín 899 m n. m.

Je moderní lyžařské středisko zaměřené na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy.


* rychlá přeprava na nových moderních čtyřsedačkových lanovkách
* lyžařská výuka dětí již od 3 let
* kompletní zázemí pro lyžaře přímo u lanovky (parkoviště, půjčovna skiservis)
* večerní lyžování

Brusle a běžky

Brusle a běžky na Lipenském jezeře

Na zamrzlém Lipně je upravována běžecká trať po jezeře. Jde o příjemné běžkování po vrstevnici. Pláž Horní Planá - Jenišov - Hůrka.

Pokud počasí přeje a mrzne, bývá na jezeře od Horní Plané pravidelně udržována i bruslařská dráha v délce 10km. Šířka dráhy se pohybuje mezi 6 - 8 metry. Souběžně s touto trasou je udržována dvojstopa pro běžecké lyžování. Informace o běžkařských tratích na www.bilastopa.cz.

Další sporty

Snowkiting

Stejně jako windsurfi ng je možné provozovat na Lipně snowkiting - jízdu na snowboardu po zamrzlém jezeře s pomocí kitu (padáku) a větru. Pokud si chcete místo klasické jízdy na snowboardu zkusit tento sport, existuje několik půjčoven potřebného vybavení a můžete si objednat i kurz snowkitingu.
Běžecké trasy Schöneben - Rakousko

Velký běžecký areál - centrum severského lyžování na Šumavě ve výšce 1000 m n. m. K dispozici je 70 km profesionálně upravovaných tras. Okruhy jsou rozděleny podle náročnosti a délky. Jedna trať také vede k parkovišti u dolní stanice čtyřsedačkové lanovky na Hochfi cht. Böhmerwaldarena Schöneben nabízí běžkařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení a převlékací kabiny se sociálním zařízením. V okolí naleznete jedny z nejlepších běžeckých tratí celého Rakouska.
Nordic walking Schöneben - Rakousko

Běžkařské okruhy se v létě promění na turistické trasy ideální pro nordic walking. Stačí si vzít s sebou pevnou obuv, speciální hole určené k tomuto druhu turistiky, nebo si je zapůjčit v nově otevřeném centru Böhmerwaldarena. Horní Planá → Nová Pec → Zvonková → hraniční přechod → Schöneben
Běžecké trasy - Horní Planá

Běžecké trati umožňují v celém okolí Horní Plané mnoho variací a sportovních okruhů.Doporučujeme běžeckou stopu z Dobré Vody (Střelnice) směrem ke Stifterově smrku, přes Jelm, Žlábek až do Hůrky. Jedinečným zážitkem je příjemné běžkování po zamrzlé hladině Lipenského jezera z pláže v Horní Plané přes Jenišov do Hůrky. Hornoplánské stopy jsou propojeny seŠumavskou magistrálou a systémem www.bilastopa.cz.

Kontakt

 

 

Dagmar Hladíková
Penzion Na Návsi
Horní Planá-Hůrka 11, 38226

Tel: +420775725378

 

   

email: penzion-nanavsi@seznam.cz

Kontaktní formulář 

Mapa

 

 

 


Restaurace penzion-Na Návsi

 

OTEVÍRACÍ DOBA

Po-Ne

12-22

kuchyně vaří do 21

 

 

 


 

chata Vyhlídka

K penzionu Na Návsi náleží také chata která se nachází v obci Hůrka jen 200 metrů od našeho penzionu.V chatě je 6 lůžek ve  2 ložnicích, obývací hala,plně vybavený kuchyňský kout.Pergola je zaplachtovaná, lze využívat i v méně příznivém počasí, u pergoly je gril.Z chaty je nádherný výhled na lipenské jezero, klidné místo.

Rezervace a  info na telefon 775725378

 

webdnes.cz AMDA s.r.o (bugreport)
®2011 Penzion U Přívozu
TOPlist